נמצאו 11 תוצאות עבור חיפוש התג : אייל דהרי

משרד עורכי דין לתעבורה - אייל דהרי

אייל דהרי עורך דין לדיני... (קרא עוד...)

תאונות דרכים

תאונות דרכים הרגע שבו מתרחשת תאונת דרכים הוא רגע טראומטי נוראי, אותו אף אדם לא רוצה לעבור לעולם. עם זאת, חשוב להיות מודעים גם להיבט המשפטי של אירועים כאלו: תאונות דרכים עשויות לא אחת לגרור גם האשמה נגד הגורם האחראי להן,... (קרא עוד...)

קנסות ודוחות

  קנסות ודו"חות נסעת בכביש מהיר, לא שמת לב למד המהירות בדיוק לחמש שניות ו...הופ - צולמת! דו"ח התנועה נמצא בדרכו אליך ואיתו הקנס הבלתי נמנע. האם אכן קנסות ודו"חות הם עניין בלתי נמנע? רבים כבר גילו שגם בעניין זה, דבר אינו... (קרא עוד...)

פסילה מנהלית

פסילה מנהלית במדינה דמוקרטית כמו ישראל, לכל אדם החשוד בעבירה כלשהי או שעומד בפני כתב אישום, יש את הזכות להגן על עצמו, לדאוג לייצוג בבית המשפט וכדומה – למעט מקרים מיוחדים. אחד מאותם מקרים מיוחדים נקרא פסילה מנהלית של... (קרא עוד...)

נהיגה בשיכרות

  אין עוררין על כך שעבירת הנהיגה בשכרות היא אחת מעבירות התעבורה החמורות ביותר בפקודת התעבורה. אדם אשר נוהג בגילופין, צפוי לעונש משמעותי על מעשיו. האם בכל פעם ששוטר טוען כי נהגת תחת השפעת אלכוהול, אכן כך קרה? ממש... (קרא עוד...)

נהיגה במהירות מופרזת

  מהירות מופרזת כמה פעמים בחייך נסעת במהירות גבוהה מזו המותרת על פי חוק? מדובר, ככל הנראה, בכמות שיהיה קשה לך לספור. הרי כל אחד מאיתנו לוחץ לפעמים 'קצת' יותר מדי על הדוושה, גם מבלי לשים לב. האם יש דרך להתחמק מענישה על... (קרא עוד...)

נהיגה בזמן פסילה

  ישנן סיטואציות רבות בגינן יכול להיפסל רישיונו של נהג. לא מעט פעמים מדובר בצעד ענישתי, בגין עבירת תנועה חמורה או צבירת גיליון הרשעות ארוך, אך ישנם גם מקרים רבים בהם הרישיון ייפסל בשל בעיות בריאותיות, למשל. כך או כך,... (קרא עוד...)

משרד הרישוי - פסילת רישוי

  שיטת הניקוד החדשה, שיצאה לדרך בשנת 2005, נועדה להוריד מהכביש נהגים אשר צברו 36 נקודות ומעלה, בגין עבירות תנועה. אדם אשר צובר את הכמות הזו מסתכן בכך שלא יוכל לעלות על הכבישים לתקופה ארוכה, מה שנקרא גם פסילת רישוי. במהותה,... (קרא עוד...)

המכון הרפואי - ר”ח הארבעה

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים רוב הנהגים חוששים מפסילת רישיון. יש בכך כדי לנטרל לחלוטין אנשים עצמאיים ולהקשות מאוד על ניהול אורח חיים שגרתי. אך חשוב לדעת כי לא רק עבירות תנועה חמורות גוררות אחריהן סכנת פסילה ממשית. גם... (קרא עוד...)

משרד עורכי דין לתעבורה - אייל דהרי

.control a{ background:; padding:px... (קרא עוד...)

כתבו לנו

    ר”ח הנציב 39 תל-אביב 67015 טל. 03-5612450  פקס.03-6242705 עורך דין אייל דהרי - 050-5405020   אימייל: dahari.damti@gmail.com * שם מלא: * אימייל: * טלפון: ההודעה: Captcha... (קרא עוד...)


 

 

שיטת הניקוד החדשה, שיצאה לדרך בשנת 2005, נועדה להוריד מהכביש נהגים אשר צברו 36 נקודות ומעלה, בגין עבירות תנועה. אדם אשר צובר את הכמות הזו מסתכן בכך שלא יוכל לעלות על הכבישים לתקופה ארוכה, מה שנקרא גם פסילת רישוי.

במהותה, נועדה השיטה למעקב מתמיד אחר נהגים פרועים. רישום של עבירות התנועה שביצע הנהג בתקופה מסוימת מאפשר להעניש אותו גם על כמות העבירות שצבר, מבלי ליתן את הדעת באשר לענישה שכבר הוטלה עליו בגין עבירות אלו.

כיצד פועלת שיטת הניקוד ומהי תקופת צבירה?

ראשית, חשוב לציין כי עבור נהג נורמטיבי, צבירת הנקודות מתייחסת לפרק זמן של שנתיים בלבד. אם בפרק זמן זה לא צבר הנהג 36 נקודות ומעלה, צבירת הנקודות תימחק לו. אבל, אם צבר בשנתיים אלו 22 נקודות ומעלה, תוארך התקופה לארבע שנים.

זה לא מסתיים כאן: צבירה של 12-22 12 נקודות, 'מזכה' את הנהג בקורס נהיגה מונעת, אותו הוא חייב לעבור תוך שנתיים. אחרת – נקודות אלו לא יימחקו. אם במהלך התוספת לתקופת הצבירה הוא יגיע ל-24-34 נקודות, הוא ייאלץ שוב לעבור את הקורס.

כאן חשוב להדגיש כי חידוש הרישיון לאחר פסילת רישוי מותנה במבחן עיוני (תיאוריה) אותו חייב הנהג לעבור מחדש. חידוש הרישיון לא נעשה באופן אוטומטי עם תום תקופת הפסילה. רק לאחר שהנהג השלים את מבחן התיאוריה בהצלחה, הוא יוכל לשוב אל מאחורי ההגה.

משך פסילת הרישוי הוא שלושה חודשים (אם כי לעיתים ניתן להפחית זאת), ולאחר קבלת הרישיון מחדש, תקופת הצבירה עבור הנהג תהיה שש שנים. אם יגיע שוב ל-36 נקודות ומעלה במהלך שש השנים הללו, רישיונו יישלל לתשעה חודשים נוספים.

צברתי 36 נקודות תוך שנתיים – יש מה לעשות?

ברגע שהגעת לצבירה של 36 נקודות, עליך להבין כי רישיונך יילקח ממך במוקדם או במאוחר. עם זאת, בעזרת עורך דין תעבורה מקצועי ייתכן שתוכל לדחות את מועד ביצוע ההחלטה לתקופה של שלושה חודשים, לבטל את פסילת הרישוי ו/או לקצר את תקופת הפסילה.

זכור תמיד לבדוק את כמות הנקודות שהתווספה לך בכל עבירה (נתון שמופיע על הדו"ח עצמו). אם אתה מאמין שהדו"ח האחרון אינו מגיע לך או שמספר הנקודות שצברת גבולי וקרוב להגיע אל רף 36 הנקודות, פנה לעורך דין תעבורה והתייעץ איתו בעניין.

והכי חשוב – סע בזהירות ועל פי חוק.


חושש שצברת כמות גדולה של נקודות? תבדוק את העניין מול מומחה לדיני תעבורה.

צור קשר עוד היום עם משרדנו...

* שם מלא: * אימייל: * טלפון:
Captcha

 

 
עיצוב